גירושין

להתגרש זה לא דבר נעים במיוחד, הליך גירושין גורם למתחים, ורוב האנשים רוצים רק לסיים אותו כמה שיותר מהר. לא פעם אנו שומעים את השאלה: "כמה זמן זה יקח?". לכך כמובן אין תשובה ברורה. הרי הכל "תלוי". תלוי בשני הצדדים, בעורכי הדין שלהם, בבית המשפט ובגורמים נוספים.
צריך לקחת בחשבון ששום דבר לא "הולך" במהירות. בתי המשפט עמוסים ובין דיון לדיון עוברים חודשים, כמעט כל בקשה שתוגש תועבר לתגובת הצד השני בתוך עשרה או עשרים יום, לפקידי הסעד לוקח חודשים להגיש תסקיר סעד, ומשא ומתן להסכם מתנהל ארוכות תוך החלפת טיוטות שוב, ושוב ושוב…
אך אל יאוש, פעמים רבות הזמן שעובר ממלא תפקיד חשוב. הזמן גורם לאנשים להרגע, להתרגל לרעיון הגירושין, לשכוח כעסים, להפנים, ולעיתים הוא אף הכרחי.
הדבר הנכון הוא להתחיל את הליך הגירושין עם סבלנות, ואורך נשימה.

איך עושים את זה?
הנה הפטנט: להמשיך לחיות! להמשיך לנהל חיים רגילים עד כמה שאפשר, להמשיך לעבוד, לבלות, להפגש עם חברים, לא לעסוק כל היום בהליכים המשפטיים.
להשאיר את כאב הראש לעורך הדין אשר יידע כיצד לטפל הכי טוב בעניינך. עבור זה שילמת לו כסף. סמוך עליו שהוא יפנה אליך כשיזדקק לך (וזה לא אומר שאי אפשר להתקשר מידי פעם להתעדכן).
אנשים רבים שוקעים בתוך הליך הגירושין, הקשיים והמתח, לא מצליחים לחשוב על שום דבר אחר, לא מצליחים להנות, חדוות החיים אובדת להם. צריך להבין שהליך הגירושין הינו משבר חולף, כפי שיהיו משברים אחרים בחיים, והוא יכול לגרום גם לצמיחה וללמידה, למי שישכיל לעבור אותו נכון.
אכן, זה לא קל, אבל זה אפשרי. במקרה הצורך, נכון וראוי לפנות אף לעזרה מקצועית.

אז לסיכום: אין סיבה להכנס ללחץ, סבלנות ואורך רוח זו הסיסמא, וזאת נשיג ע"י המשך ניהול חיים תקין ורגיל ככל האפשר.

ועוד עצה חשובה: תמיד להסתכל קדימה, ולא אחורה!

לכל תחומי ההתמחות